+421 (0) 944 365 165

triangle
Proficlima

Interaktívny dom

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas sollicitudin, eros at commodo hendrerit.

Pohony a riadiace systémy pre tieniacu techniku

Prečo si zaobstarať pohony a riadiace systémy pre tieniacu techniku od Somfy?


- Súkromie
Jednoduchým otočením kolieska na diaľkovom ovládači nakloníte lamely žalúzii do Vami požadovanej polohy, a tak jednoducho zabránite nechceným pohľadom z vonka.

- Bezpečie
Predokenné rolety s elektrickým pohonom Somfy chránia nielen pred hlukom, ale aj pred zlodejmi. Trubkový motor a aretačné závesy tvoria bezpečnostný komplet, ktorý znemožní nadvihnutie rolety. V spojení s programovateľnými spínacími hodinami je tento bezpečnostný systém kompletný. Integrovaný bezpečnostný program zabezpečí, že budú rolety schádzať a vychádzať v určených časoch. Dom tak bude pôsobiť ako obývaný aj v dobe vašej neprítomnosti.

- Komfort
Ponúkané výrobky sú kompatibilné a tak jedným ovládačom môžete ovládať viac systémov. Už nemusíte ručne sťahovať markízu, žalúzie alebo rolety - motorizovaná tieniaca technika je nový rozmer pohodlia vášho bývania.

- Úspora energií
Vďaka motoricky riadeným roletám doplneným o čidlá reagujúce na poveternostné podmienky, môžete znížiť náklady na vykurovanie aj na chladenie budovy. V lete sa teplota v dome zníži až o 9 stupňov Celsia. V zime sú náklady na vykurovanie redukované až do 10 percent. Takto využitá tieniaca technika sa vám vyplatí.

 

 
Vonkajšie rolety

Pohony a riadenia pre vonkajšie rolety

V prvom rade, zásluhou elektrického pohonu úplne odstraňuje fyzickú námahu spojenú s obsluhou predokenných roliet.
Pohon naviac vďaka plynulému chodu predokennej rolety znižuje namáhanie zámkov lamiel a zvyšuje tak životnosť predokennej rolety. Najvyspelejšie pohony naviac predokenné rolety chránia pred poškodením, čím zvyšujú bezpečnosť celého domu.


Markízy

So Somfy využijete svoju markízu na maximum

Motorizované sťahovanie markízy prináša pohodlie a bezpečnosť. Nielenže  celkom  odstraňuje fyzickú námahu, ale naviac markízu ochráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia.
 

Ak fúka vietor, veterný či otrasový snímač vyšle signál, na základe ktorého sa markíza zatiahne, čo ju ochráni pred nadmerným namáhaním a poškodením. Toto opatrenie  výrazne zvýši jej životnosť.
 

Naopak, ak slnko svieti príliš intenzívne, slnečný snímač vyšle signál a markíza sa vysunie. Terasa a interiér domu sú vďaka markíze včas ochránené pred nežiaducim slnečným žiarením i teplom.
 

Markízy je možné zaopatriť i príslušenstvom, ktoré oceníte najmä v chladnom počasí a v noci. Svetelný panel vašu terasu príjemne osvetlí a výhrevný panel sa postará o to, aby vám nebola zima.


Vonkajšie látkové rolety

Motorový pohon Vám umožní pohodlne reagovať na vonkajšie podmienky

Všetky látkové vonkajšie rolety stiahnuté jedným stlačením tlačítka. So Somfy je to možné. Odstránite tak záťaž v podobe neustáleho vyťahovania a zaťahovania - celú prácu za vás prevezmú naše riadiace systémy a pohony, ktoré zvýšia  súkromie a komfort vo vašom domove.

Automatické časovače spustia rolety v lete, keď vyjde slnko, a rolety tak v byte udržia príjemnú teplotu. Presne naopak môžu fungovať v zime, kedy sa vonkajšie rolety vytiahnu a slnko tak prehreje váš domov.
 
Doplnkom riadenia môže byť slnečný snímač, ktorý zatiahne rolety podľa intenzity slnečného žiarenia.

Somfy je špičkou v obore motorizovaného zatienenia. To nám umožňuje poskytovať predĺženú záruku 5 rokov na systémy pre látkové vonkajšie rolety.


Vonkajšie žalúzie

Motorový pohon pre vonkajšie žalúzie vám umožní pohodlne reagovať na vonkajšie podmienky

Okrem toho, že motorový pohon pre vonkajšie žalúzie odstráni fyzickú námahu spojenú s jej obsluhou, umožní vám tiež realizovať automatické funkcie a využiť tak možnosť vonkajších žalúzií na maximum.

Ľahko môžete ovládať naklopenie lamiel vonkajších žalúzií, a tým prispôsobiť úroveň osvetlenia  v interiéri vašej momentálnej potrebe a ochrániť si tak zrak pred nadmerným namáhaním.

Slnečná automatika zaistí spustenie vonkajších žalúzií a pootvorenie lamiel do predom nastaveného uhlu. Veterná automatika zase obstará vytiahnutie vonkajších žalúzií, ak rýchlosť vetra presiahne hodnotu, ktorá by vonkajšie žalúzie mohla poškodiť.


Interiérové clony

Prečo motorizovať interiérové zatienenie a dopriať si komfort elektrických roliet alebo závesov?

Najskôr s motorovým pohonom a diaľkovým ovládaním pre interiérové zatienenie začnete využívať výhody interiérového zatienenia každý deň. Interiérové zatienenie sa stane bežnou a používanou súčasťou vybavenia vášho domu alebo bytu. Motorom poháňané interiérové zatienenie vám totiž umožní:

•    Efektívne a pohotovo regulovať prirodzené osvetlenie,
•    automaticky chrániť svoj domov pred slnečnými lúčmi,
•    zachovať si súkromie.

Text pochádza z www.somfy.skPrezentácia

Corradi group navrhuje a vyrába riešenia pre celoročné využívanie vonkajšieho priestoru...Facebook