+421 (0) 944 365 165

triangle
References

Online katalóg

Produkt - Vonkajšie žalúzie

Vonkajšie hliníkové žalúzie sú najobľúbenejším typom exteriérovej clony predovšetkým preto, že sa  môžu naklápať, a tým regulovať slnečnú intenzitu v miestnosti. V letných mesiacoch, kedy je slnko najvyššie, môžu byť lamely úplne otvorené, a pritom zatienia priame slnečné lúče. Vonkajšie žalúzie je možné vyrobiť vo veľkých rozmeroch, a preto sú vhodné na zatienenie veľkých presklených plôch. Motorické ovládanie vonkajších žalúzií prináša nadštandardný komfort, obzvlášť s kombináciou s rôznymi typmi inteligentného riadenia, prostredníctvom drôtu alebo bezdrôtovo. Žalúzie môžu byť spájané do rôzných skupín, a ovládané napr. programovateľnými centrálnymi hodinami. Môžu sa pripojiť k centrálnemu ovládaniu budovy a zákazník môže ovládať žalúzie napr. pomocou tabletu.
Výrobca: Lamelland (SK)

Vonkajšie žalúzie Z - 90
 

Horný profil vonkajších žalúzií Z - 90 o rozmeroch 58 x 56 mm je oceľový, valcovaný a upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové, so šírkou 90 mm, a sú štandardne dodávané v desiatich farebných odtieňoch, prípadne i v RAL prevedení.

Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov, ktoré odolávajú poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný elox, ale v prípade požiadavky je možné ich dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zaistené kľukou alebo motorom.

Najčastejšie prevedenia vonkajších žalúzií:

Varianta s podomietkovým prevedením:  Varianta s priznaným krycím plechom: 

Vonkajšie žalúzie Z - 70
 

Typ Z - 70 je oproti typu Z - 90 menej náročný na priestor. Žalúzie pôsobia jemnejším vzhľadom, ale nevýhodou je väčšia výška stiahnutej žalúzie. Horný profil s rozmermi 58 x 56 mm je oceľový, valcovaný a upravený pozinkovaním. Môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové, so šírkou 70 mm, a sú štandardne dodávané v štyroch farebných odtieňoch. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov, ktoré odolávajú poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty s rozmermi 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný elox, ale v prípade požiadavky je možné dodať ich tiež vo farbe RAL.

 

Vonkajšie žalúzie C - 80:
 

Horný profil vonkajších žalúzií C - 80 o rozmeroch 58 x 56 mm je oceľový, valcovaný a upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové, so šírkou 80 mm, a sú štandardne dodávané v jedenástich farebných odtieňoch, prípadne i v RAL prevedení. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov, ktoré odolávajú poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný elox, ale v prípade požiadavky je možné ich dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zaistené kľukou alebo motorom.

 

Vonkajšie žalúzie F - 80
 

Vonkajšie žalúzie F - 80 sa používajú k zatieneniu okien moderne poňatých rodinných domov. Ďalej sú vhodným riešením pre zatienenie pásových okien administratívnych budov a komerčných objektov. Bočné vedenie je zaistené oceľovými lankami alebo vodiacimi lištami. Žaluzie F-80 sa oproti ostatným vonkajším žaluziám vyznačujú nízkou výškou stiahnutej žalúzie. Žalúzia je spúšťaná v sklopenej polohe a vyťahovaná v otvorenej (vodorovnej) polohe.

Vonkajšie žalúzie Ext - 50

Žalúzie s označením EXT - 50 sú určené pre exteriérové tienenie menších plôch. Hliníkové lamely majú šírku 50 mm a sú štandardne dodávané v jedenástich farebných odtieňoch. Lamely sú po výške fixované oceľovým lankom, čím sa minimalizuje pohyb lamiel vplyvom vetra. Horný profil o veľkosti 40 x 40 mm je oceľový, povrchovo upravený pozinkovaním a emailovaním, rovnako ako spodný profil. Obidva profily sú štandardne dodávané v bielej farbe. Naviják ložísk a kolieska sú zhotovené z vysoko kvalitného plastového materiálu, zaisťujúceho hladkú a tichú prevádzku. V ponuke je niekoľko možností ovládania, a to nekonečnou šnúrou, kľukou alebo motorom.
 

Vonkajšie žalúzie EXT - 50 H

Žalúzie s označením EXT - 50 H sú lacnejšou variantou motorických žalúzií EXT - 50, u ktorých je horný profil 40x40 mm nahradený profilom 56x58 mm. Úspora je dosiahnutá použitím motoru pre väčší profil, ktorého cena je z dôvodu vyrábaného množstva podstatne nižšia. Zmena horného profilu sa pozitívne prejavuje i v navýšení maximálnych rozmerov žalúzie.

Umiestnenie vodiacej lišty v omietke:

 

Ďalšie možnosť podomietkového prevedenia.Žiadosť o cenovú ponuku

Technické parametre

  • Minimálna šírka: 600 mm
  • Maximálna šírka: 5000 mm
  • Maximálna výška: 4000 mm

Album: Vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie

Z-70, Z-90, C-80, F-80, Ext-50


Farebná škála