+421 (0) 944 365 165

triangle
Proficlima

Interaktívny dom

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas sollicitudin, eros at commodo hendrerit.

5 dôvodov, prečo si zvoliť vonkajšie tienenie

1) Vonkajšie tienenie patrí medzi najúčinnejšie

Pri využívaní vnútorných žalúzií je svetlo, a predovšetkým teplo, zachytené až v okamihu, keď prejde cez sklo okna do interiéru. Vnútorné žalúzie časť tepla pohltia a začnú sa zahrievať. Zvyšok sa odrazí späť ku sklu, a v dôsledku skleníkového efektu je extrémne zahrievaný priestor medzi žalúziou a sklom, čo podnecuje ďalšie zvyšovanie teploty žalúzie. Toto teplo preniká do miestnosti a zvyšuje teplotu v interieri. Vnútorné žalúzie nám pomerne dobre zatienia viditelné svetlo, ale ich ochrana proti teplu je malá.
          V porovnaní s vnútornými žalúziami, vonkajšie tienenie zatieni nielen viditeľné svetlo, ale zachytí aj podstatnú časť tepla. Rovnako, ako pri vnútorných žalúziach sa zahrieva priestor medzi sklom a žalúziou, avšak vzhľadom ku cirkulácií zahriatého vzduchu medzi clonou a sklom, je väčšia časť tohoto tepla odvetraná. Do miestnosti sa nám preto dostáva len malá časť tepla. Množstvo tepla závisí od mnohých faktorov - typu použitého vonkajšieho tienenia, umiestnenia clony od skla, od farby vonkajšej clony.
 

Vnútorné tienenie

Vonkajšie tienenie

Clona umiestnená v exteriéri má 2-3x lepšiu účinosť, než clona umiestnená v interiéri.
 

2) Vonkajšie tienenie ako architektonický prvok
 

Vonkajšie tienenie nie je len mimoriadne účinné, ale môže byť aj krásne. Stále viac architektov a projektantov, už vo fáze projektovania, začlenuje vonkajšie žalúzie do celkového vzhľadu budovy, a pritom nemusí ísť len o funkcionalistické stavby. Vonkajšie tienenie je vhodné použiť pre akýkoľvek architektonický štýl. Kde sa nehodí technický štýl vonkajších žalúzií, či uzavretý vzhľad vonkajších hliníkových roliet, môžete využiť vzdušnú látku a bohatú škálu

materiálov a farieb, ktoré nájdete medzi látkovými clonami (Markízy, Zvyslé Clony, ZIP Screeny).


3) Výhody jednotlivých typov vonkajšieho tienenia
 

Každý typ vonkajšieho tienenia má svoje výhody a obmedzenia, a preto je potrebné zákazníka upovedomiť, čo presne od svojej investície očakáva.
Vonkajšie hliníkové žalúzie sú najobľúbenejším typom exteriérovej clony predovšetkým preto, že sa  môžu naklápať, a tým regulovať slnečnú intenzitu v miestnosti. V letných mesiacoch, kedy je slnko najvyššie, môžu byť lamely

úplne otvorené, a pritom zatienia priame slnečné lúče. Vonkajšie žalúzie je možné vyrobiť vo veľkých rozmeroch, a preto sú vhodné na zatienenie veľkých presklených plôch.

          Hliníkové rolety majú schopnosť úplne zatemniť miestnosť. Pancier tvorí jednotlivú plochu, a preto majú rolety aj bezpečnostnú funkciu. V chladných mesiacoch môžu rolety, ako ďalší izolačný prvok ušetriť náklady na vykurovanie.
          Látkové clony sú ľahké, vzdušné a človek sa za nimi necíti uzavretý. Svojím veľkým výberom farieb a vzorov splnia estetické nároky každého zákazníka. Veľmi dobre ju dokážeme zlaďiť s fasádou domu.
Technické látky Soltis a Screen sú perforované (dierkované), a vďaka tomu zákazník vidí čiastočne cez clonu, ale aj napriek tomu, sú schopné zatieniť veľkú časť slnečného svetla. Výhodou tohoto typu tienenia sú rozmery mechanizmov, ktoré sú malé, a tým ich môžeme umiestniť  do malých priestorov alebo už na hotový dom s fasádou a minimalizovať tak úbytok svetla z okenného otvoru.
 

4) Komfort
 

Motorické ovládanie vonkajšieho tienenia prináša nadštandardný komfort, obzvlášť s kombináciou s rôznymi typmi inteligentného riadenia, prostredníctvom drôtu alebo bezdrôtovo. Jednotlivé sekcie môžu byť spájané do rôzných skupín, a ovládané napr. programovateľnými centrálnymi hodinami. Môžu sa pripojiť k centrálnemu ovládaniu budovy a zákazník môže ovládať žalúzie, napr. pomocou tabletu. 


 

5) Podpora ProfiClima

Zameranie a montáž vonkajšieho tienenia je o niečo zložitejšie, než u vnútorného tienenia. Nie je však dôvod sa danému typu tienenia vyhýbať. Spoločnosť Climax, Bematech, Corradi, Profirol zabezpečuje školenia pre naších predajcov a montážnich technikov, aby bolo zákazníkovi dodáné len to najlepšie.
Ak si  neviete vybrať formu tienenia, resp. typ výrobku, naši obchodno-technickí poradcovania vám radi poradia, čo je pre vás najvýhodnejšie.


                                                                                                     Členovia firmy ProfiClima. s. r. o.Prezentácia

Corradi group navrhuje a vyrába riešenia pre celoročné využívanie vonkajšieho priestoru...Facebook