+421 (0) 944 365 165

triangle
References

Online katalóg

Produkt - Glydea™ - Pohony pre závesy a záclony

Revolúcia vo vašom interiéri: závesy na diaľkové ovládanie!

Dostatok prirodzeného denného svetla a slnečných lúčov je trendom moderného bývania. Veľkorysé presklené plochy si však žiadajú dostatočne flexibilnú a najmä účinnú tieniacu techniku pre prípady, kedy nadbytok slnečného žiarenia je naopak na obtiaž. Dosiahnuť flexibility v rámci jedného zariadenia (rolety, žalúzie, markízy a podobne) však nie je vždy jednoduché, a tak ju často dopĺňame najrôznejšími závesmi, ktoré v interiéri plnia súčasne funkciu estetickú.


Spoločnosť Somfy predstavila spôsob, ako manipuláciu so závesmi významne uľahčiť a spríjemniť. Nová generácia pohonov Somfy pre závesy a záclony, Glydea™, je pokračovateľom osvedčených pohonov Glystro. Kým pohon Glystro síce zachovával možnosť ručnej manipulácie so závesom, teraz je ovládanie ešte jednoduchšie. Záves je možné totiž ovládať jednoduchým jemným zatiahnutím za látku. Vďaka tejto funkcii, nazvanej touch motion, pohon rozpozná pohyb, zapne sa a potom sám pokračuje v zadanom smere pohybu. Samozrejme je možné aj plné diaľkové ovládanie prenosným alebo nástenným diaľkovým ovládačom.


Technický pokrok sa prejavil aj na vlastnosti, ktorá je pre interiérové pohony veľmi dôležitá, na hlučnosti. Glydea je totiž ešte tichší než jeho predchodca. Nameraná hodnota hluku maximálne 50 dB nevyruší hostí uprostred rozhovoru ani spiaceho potomka. Udávaná hodnota platí po celú dobu pohybu závesu.


Pohon Glydea je vhodný pre všetky typy záclon a závesov (dĺžka do 15 m a váha do 100 kg), jeho inštalácia je rýchla a nenáročná. Vlastnú pohonnú jednotku je možné v prípade potreby z inštalovaného závesu ľahko sňať a znovu upevniť. Okrem jednoduchej obsluhy ponúka motorizácia interiérovej tieniacej techniky rad ďalších nezanedbateľných výhod, podobne ako tomu je u exteriérového zatienenie. Závesy sa stanú využívanejšie a pritom výrazne predĺžime vďaka šetrnému mechanizmu ich životnosť. Samotný pohon je chránený päťročnou zárukou.


Žiadosť o cenovú ponuku